BMI – Bodymass index

19. června 2007 v 15:40 |  Sport, fitness, krása
Každá žena, která přibírá na váze si může zkusit menší test. Stačí k tomu kalkulačka a vaše míry. Bodymass index znamená index tělesné hmotnosti a jedná se o vědecky dokázanou metodu na zjišťování tělesné hmotnosti.

Například pro ženu se 1,75 m a 70 kg vychází:
Výsledná hodnota 22,85 je v normálu.
Z obrázku lze zjistit, zda se vaše váha nachází v optimálních hodnotách či nikoliv.
BMI – Bodymass index

Význam jednotlivých hodnot:

0 až 19 (ženy) / 0 až 20 (muži) - vaše tělo trpí podváhou, nemá dostatek živin. Pokud jste v tomto stádiu, je vhodné si o tom promluvit s lékařem, neboť nízká hmotnost mívá vliv na vaše zdraví.
19 - 24 (ženy) / 20 - 24 (muži) - tělesná váha je v pořádku. Nemusí vás nic trápit. Jestli jste přece jenom nespokojení se svojí postavou, sportujte, ale nesnižujte živiny.
25 - 30 (ženy) / 25 - 30 (muži) - tady se jedná o menší nadváhu. Můžete se cítit dobře, ale je možný výskyt zvýšené hladiny cholesterolu nebo krevního tlaku.
Více než 30 - v tomto stádiu je vhodné začít s redukcí váhy a poradit se lékařem. Jednoznačná nadváha způsobuje zdravotní potíže.
Starší lidé (55 - 65 let) mívají zvýšený BMI okolo hodnoty 23 - 28. Není nutné se ničeho obávat. Výsledky mohou být zkreslené, index tělesné hmotnosti nerozlišuje tuk a svaly.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama