články - ufo

20. června 2007 v 12:06 |  záhady a tajemno
Články - U.F.O.
Zvláštní vibrace probudily 14.září v noci třiačtyřicetiletou obyvatelku belgického města Gentu ve východních Flandrech.Žena žije v posledním patře domu poblíž řeky Šeldy.

Když procitla,neslyšela žádné zvuky z ulice ani tikání hodin a okolí se topilo ve tmě.Posadila se na posteli a podívala se z okna.Nad domem ve výšce asi padesáti metrů uviděla vznášející se tmavý trojúhelník.V každém jeho rohu svítilo velké bílé světlo.Podle jejích slov se pokusila rychle probudit manžela,ten ale tvrdě spal.Objekt letěl velice pomalu a plynule od východu na západ a posléze zmizel z dohledu.V tu chvíli se opět ozvalo tikání hodin a rozsvítily se i pouliční lampy.Žena si ale s překvapením všimla,že na hodinách je náhle o 15 minut více."Jsem si jista,že tento objekt nepocházel ze Země a dal o sobě vědět úmyslně,"prohlásila svědkyně z Gentu.Vzpomněla si také,že podobný předmět na obloze zahlédla už kdysi v dětství.
*
Jasně osvětlený obrovský stroj doutníkovitého tvaru přeletěl 10.června před půlnocí nad řekou Medway poblíž města Rochester v anglickém hrabství Kent.Rodina trávící noc na lodi v přístavišti Hoo tvrdí,že objekt byl mnohem větší než jachta,která měří na délku přes patnáct metrů.Na nebeský úkaz upozornilo svědky silné burácení vrtulníku.To po chvíli utichlo a vzápětí se oblohou zcela bezhlučně přehnalo oslnivě zářící těleso.Právě neobvyklé ticho přesvědčilo jachtaře,že se jedná o neznámý typ létajícího stroje."Objekt přeletěl těsně nad korunami stromů.Každé letadlo by v takové výšce dělalo strašlivý rámus,"podotkl muž.Jeho manželka si stačila všimnout,že na obou koncích protáhlého předmětu blikalo několik světel,žádné z nich ale nebylo namířeno k zemi jako reflektor.Samotný válec byl prý tmavý,nejspíš úplně černý."Našeho obvykle mírného dobrmana tento zážitek silně rozrušil a dalo nám velkou práci ho uklidnit,"připomněli členové rodiny.
*
Oslnivý plamen na nebi upoutal 15.června v noci pozornost obyvatel vídeňské čtvrti Hietzing.Michael N.a jeho přítel Steve právě seděli u okna v třípatrovém činžáku,když se záhadný úkaz objevil poprvé."Celkem jsme napočítali asi dvacet těchto planoucích předmětů,"prohlásil Michael."Bylo kolem půlnoci,když jsme je zahlédli. Pohybovaly se ve skupinách v různých výškách,"doplnil jej Steve.Zářící objekty prý chvíli letěly rychle,pak se zastavily a opět se daly do pohybu.Oba mladíci také zaslechli několik silných výbuchů.
*
Plochý diskovitý předmět se 3.června navečer objevil nad elektrárnou v Bello Monte na předměstí venezuelského hlavního města Caracasu. Objektu si nejprve všiml jedenáctiletý Ricardo Delgado. "Viděl jsem blýskavý talíř se světly.Byla červená,žlutá a bílá,přičemž se rychle střídala," vyprávěl chlapec.Vše potvrdili i Ricardovi sourozenci-šestnáctiletý George a o dva roky mladší Penelope.Těleso prý nejprve zůstávalo na místě,pak se pomalu rozkývalo a zvolna se dalo do pohybu.Děti zavolaly k oknu otce.Enrique Delgado tvrdí,že to určitě nebyl satelit,balon ani vrtulník.
*
Stříbrný svítící objekt zpozoroval 24.května odpoledne Tony Dickson z verandy svého domu na torontském předměstí Brampton.Díval se právě na dopravní letadlo,které přelétalo ve výšce zhruba devíti kilometrů nad dálnicí číslo deset.Po chvíli si ale všiml přímo pod ním ještě jednoho tělesa.Mělo prý kuželovitý tvar a bylo o něco rychlejší než letoun. "Objekt vydával velmi jasné stříbrné světlo a byl zřetelně viditelný,ačkoliv v tu chvíli prudce zářilo slunce,"potvrdil Dickson.Další zpráva o pozorování neobvyklého předmětu na obloze přišla z města Oshawa,které leží asi pětadvacet kilometrů východně od Toronta.Před půlnocí 10.června šel Sean Johnston domů z kina a spatřil svítící objekt přelétající nad střechami okolních domů.Těleso se prý náhle ve vzduchu zastavilo,změnilo směr a po chvíli Seanovi zmizelo z dohledu. "Takový manévr by ani vrtulník nesvedl,"prohlásil Johnston.
*
Objekt vybavený dvěma bílými světly zpozorovali 13.května večer dva svědci nedaleko městečka Mosinee v americkém státě Wisconsin.Vraceli se právě domů a už skoro vjížděli do obce,když nad polem uviděli trojúhelníkový zářící předmět. "Jak jsme se blížili,všimli jsme si,že mezi bílými světly bliká jedno červené," vzpomíná jeden ze svědků.Oba muži vystoupili z vozu, aby si neznámé těleso lépe prohlédli.Shodli se, že tajemný stroj vydává zvuk připomínající sekačku na trávu.Po chvíli trojhranný letoun nabral rychlost a začal se vzdalovat.Přátelé skočili do auta a nějakou dobu ho sledovali.Přestože jeli vysokou rychlostí,objektu nestačili.Ten ale znovu zastavil a tentokrát zamířil přímo vzhůru.V tu chvíli se na jeho povrchu objevila také žlutá světla.Nakonec plochý trojúhelník opět slétl k zemi,přeletěl pouhých několik desítek metrů nad osamělým domem v polích a ztratil se za lesem. "Zmizel nám z očí tak rychle,že vlastně nevíme,zda letěl dál,nebo jestli skutečně přistál,"přiznal jeden ze svědků.Nedaleko Mosinee leží letiště Central Wisconsin Airport,ale o neznámém stroji tam nikdo nic nevěděl.
*
Neobvyklý letoun válcovitého tvaru spatřila 8.ledna odpoledne řada řidičů nad silnicí S-30 vedoucí ze španělské Sevilly do Montequinta.Objekt měl kovově stříbřitou barvu a na trupu zářila dvě bílá světla-jedno vpředu,druhé vzadu.Těleso na rozdíl od běžného letadla nemělo křídla,pouze dva jakési drobné výběžky na přídi.Také v zadní části stříbrného válce zahlédli někteří svědkové dvojici podobných výčnělků.Předmět byl údajně veliký zhruba jako dva vojenské vrtulníky.Letěl neobvykle nízko a mířil k Seville,nad městem se pak ale neobjevil.
*
Tmavý plochý předmět s mnoha žlutými světly spatřili 4.ledna v noci dva svědkové nad portorickým městem San Juan.Madalena Gotayová viděla objekt ze schodiště svého domu a zdálo se jí,že byl hranatý.Psycholog Carlos Fernandéz stál v té době na ulici a je přesvědčen,že těleso na nebi bylo oválné. "Bylo nejméně třikrát větší než obyčejné letadlo a mířilo velice pomalu na jih,"prohlásil doktor Fernandéz.Oba svědkové shodně popsali podivné bzučení,které ale nedokázali přirovnat ke zvuku žádného známého stroje.Objekt se prý pohupoval nahoru a dolů ve výšce kolem šesti set metrů.Asi po deseti minutách temné těleso zmizelo za mrakem a už se znovu neobjevilo.
*
Objekt se dvěma jasnými bílými světly spatřila čtveřice svědků 1.června po poledni nad Delawarským zálivem poblíž městečka Slaughter Beach.Předmět provedl několik prudkých manévrů na obloze.Během půlhodiny několikrát zmizel z dohledu a opět se vrátil. "Za posledních pětadvacet let jsem viděl spoustu letadel,ale něco takového jsem ještě nezažil," prohlásil jeden ze svědků.Ve stejný den dopoledne spatřili nad Newportem ve státě Washington dva přátelé venčící psa pomalu se pohybující těleso ve tvaru kapky.Oslnivě se blýskalo a vzdáleně připomínalo splasklý balon.Letělo však ve velké výšce a podle všeho bylo obrovské.Zvolna stoupalo slunečnou oblohou,až svědkům zmizelo z očí.
*
Záhadný objekt prudce ozařující dětský pokoj vyděsil 2.června v noci patnáctiletou dívku v kansaském městě Frankfort.Rodiče znepokojení křikem svého dítěte sice hned přispěchali na pomoc,ale bohužel stačili zahlédnout jen blikající předmět mizející za sousedním domem.Ještě několikrát se té noci tajemný stroj vrátil,přičemž si ho všimli také další obyvatelé Frankfortu.
*
Letící diskovitý předmět s modrými blikajícími světly pozorovala 3.ledna večer čtveřice přátel nad dálnicí číslo 61 nedaleko města Dubuque v americkém státě lowa. Objekt letěl ve výšce dvaceti metrů,měnil směr a po chvíli srovnal krok s autem. Neznámé těleso mělo na trupu čtyři nebo pět osvětlených oken.Reflektory na jeho povrchu prý zářily velice silně."Vteřinu svítily a potom vždycky na jednu a půl až dvě vteřiny poteměly," vyprávěl jeden ze svědků.Disk po několika minutách zmizel za stromy,ale za nějakou dobu se objevil znovu ve zpětném zrcátku.Sledoval pak jedoucí auto dalších deset kilometrů a nakonec se ztratil.
Krátce po této události přišla podobná zpráva z městečka Marion ležícího jihozápadně od Dubuque.Jeden z místních obyvatel zde celý večer pozoroval čtyři nehybné zářící objekty,které blikaly modře,červeně a bíle.Všechny prý měly tvar znaménka plus.Muž vyloučil možnost,že by se mohlo jednat o helikoptéry."Naše obec má pouhých 2600 obyvatel.Proč by se čtyři vrtulníky měly vznášet nad takovým bezvýznamným kouskem země?" ptal se svědek z Marionu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 postarej-se-o-zviratka postarej-se-o-zviratka | E-mail | Web | 17. dubna 2010 v 18:51 | Reagovat

?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama