Kdy je nejlepší začít s kulturistikou?

19. června 2007 v 15:58 |  Sport, fitness, krása
Dnes! Většina z nás upadá do známé chyby odkládat vše na zítřek. Sečteme-li všechny takové zítřky, vyjde nám mnoho prázdných včerejšků, dnů, které jsme promarnili svou váhavostí. Dnešek je nejlepší den nejen pro rozhodnutí, ale i pro první kroky k jeho realizaci.

Dlouhou dobu se v odborné literatuře uvádělo, že rozhodujícím životním obdobím pro nárůst síly a svalové hmoty je období adolescence. Nové práce však dokazují, že organismus reaguje pozitivně na silový trénink v kterémkoli období života. Rozdílné je z tohoto pohledu pouze tempo zlepšování, podmíněné vnitřním hormonálním vybavením. Klíčovým slovem je v každém věku přiměřenost zátěže; respektování okamžitého zdravotního stavu cvičence a jeho schopnost regenerace po dané zátěži.
Trend rozvoje civilizace je jednoznačný: stále ubývající tělesná zátěž spolu s nárůstem zátěže psychické. Stále méně lidí může tvrdit, že jim jejich životní styl zajišťuje dostatek podnětů pro udržení dobré fyzické kondice a optimálního stavu pohybového systému. A protože pro udržení přiměřené kondice je klíčovým prvkem právě stav pohybového systému, musí se stát silová cvičení nezbytnou součástí pohybového režimu každého z nás.
Čím dříve začnete, tím dále dojdete, tím déle se budete těšit z pěkné, pevné, souměrné postavy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama